Zásnubní prsteny

Chystáte se svůj protějšek požádat o ruku? Jistě víte, že tradicí v této situaci je darovat na důkaz a příslib věčné lásky zásnubní prsten s drahým kamenem.

zásnubní prsteny

zásnubní prsteny na míru

Chcete být originální a dát své snoubence krásný prsten? Vyrobím Vám zásnubní prsteny na míru a to co se designové stránky týče tak samozřejmě i na míru Vašim prstům. Každý zásnubní prsten, který vyrobím, je jedinečným originálem.

Před samotnou tvorbou zásnubního prstenu je dobré mít představu o použitých materiálech.

materiály zásnubních prstenů

kov

Individuálně s Vámi zkonsultuji druh kovu zda-li budete chtít své zásnuby prozářit zlatým leskem nebo se elegantně blýsknout stříbrem či dokonce nabídnout luxus v podobě platiny.

kameny

Zásnubní prsteny jsou běžně osazeny drahým kamenem nebo osázeny několika diamanty, zirkony či dalšími drahokamy, polodrahokamy... Výběr kamenů je velice obsáhlý, široký výběr barev ale také energetických vlastností jistě dává prostor k zamyšlení. Běžně se ale využívá tzv. Zirkon, brilianty nebo diamanty.

design, vzhled

Kameny se vsazují do zásnubních prstenů buď přímo zapuštěním do prstenu nebo se využívá takzvané. krapny, což jsou takové nožičky nebo korunka, ve které je kámen vsazen a přesto jak křehce to vypadá je to velmi pevné uchycení a neměli by jste se tím pádem obávat ztráty kamenu. 

Co se týče vzhledu kamenů, respektive jejich vybroušení se při výrobě zásnubních prstenů využívá solitérních kamenů.

Samotný prsten může být jednoduše pravidelně kulatý nebo může být pod kamenem vyvýšený či jinak zaoblený. Kruh prstenu může být také osázený kameny buď po celém obvodu nebo třeba po pěti kamenech z každé strany od hlavního kamene. Dále je možné ozdobit zásnubní prsten jako takový rytinou a to nejen z vnitřní strany, kam se obvykle u snubních prstenů vyrývá datum svatby či vzájemná jména partnerů ale také se mohou ozdobit z vnější strany rytinou ornamentů či jiných prvků. Linie se dají zdůraznit rozdvojením prstenu mezi které se také umisťují kameny.

Nošení zásnubních prstenů

Zásnubní prsteny se obvykle nosí na prsteníčku levé ruky. Když muž žádá ženu o ruku, obvykle se svou žádostí nabízí i zásnubní prsten, který si žena nasadí právě na prsteníček levé ruky. Tato tradice údajně vznikla z důvodu, že do prsteníčku vede žíla, která vede přímo do srdce. Nošení zásnubního prstenu na prsteníčku levé ruky má ale i praktickou výhodu, a to tu, že mu nehrozí poškození tolik jako na pravé ruce, kterou používáme k manuální práci častěji. Samozřejmě u leváků je tomu naopak. 

 V den uzavření sňatku se zásnubní prsten přendavá na pravou ruku nebo prostředníček levé ruky, pokud Vám vyhovuje velikost prstenu i na prostředníček aby bylo možné nasadit na prsteníček levé ruky snubní prsten. Následně se po svatbě nosí prsteny zásnubní společně se snubními na prsteníčku ruky levé, pokud to jejich tvar dovoluje. A nebo snubní prsten na prsteníčku a zásnubní na prostředníčku levé ruky. Zde je dobré si dopředu ujasnit, na kterém prstu budete chtít zásnubní prsten nosit a podle toho volit jeho velikost a v neposlední řadě jeho vzhled a tvar.

Pro zajímavost o zásnubních prstenech na wikipedii