Snubní prsteny

Snubní prsteny jsou prsteny, které si novomanželé vyměňují během svatebního obřadu a po uzavření manželského sňatku nosí novomanželé snubní prsteny stále na prsteníčku levé ruky.

snubní prsteny

snubní prsteny na míru

Je rozhodnuto a budete se brát? To není jentak! Osobitost Vašeho vztahu se odrazí v lesku snubních prstenů takříkajíc "navždy". Už po celá staletí se snubními prsteny symbolizuje spojení a potvrzení vzájemných manželských slibů. Vyrobím Vám snubní prsteny na míru a to i s konsultací designové stránky, materiálu tak na míru Vašich prstů. Veškeré snubní prsteny, které jsem vyrobila a vyrobím, jsou jedinečnými, ručně vyrobenými originály.

Ráda s Vámi proberu každý detail a budu se snažit maximálně vyhovět Vašim představám o uzavření kruhu v podobě snubního prstenu.

materiály snubních prstenů

kov

Společně spolu probereme druh kovu z kterého budu snubní prsteny vyrábět. Zda-li budete chtít svůj sňatek uzavřít v záři zlatého lesku nebo elegantně s prsteny ze stříbra či prožít luxus v podobě platiny.

design, vzhled

Snubní prsteny jsou obvykle vyráběny v pravidelně kulatém tvaru. Osvědčenou klasikou ve snubních prstenech je čistý zaoblený většinou zlatý kroužek. Někdy se do tohoto snubního prstenu z vnitřní strany gravíruje datum sňatku nebo jména, či iniciály protějšků.

 V dnešní době ale vzrůstá obliba různých trendů jako šířky prstenů, povrchové úpravy či textury... Nabízím Vám unikátní dekor snubních prstenů dle Vašich představ.

 Novomanželé nemusí nosit snubní prsteny totožné, dají se odlišit na pánský a dámský například vsazením drahého kamene či více kamínků do nevěstina prstenu. S pánskou verzí snubního prstenu je může designově spojovat například textura, nebo jiná úprava či stylisticky stejná rytina

 Je možné kombinovat jednotlivé snubní prsteny pomocí matného a lesklého povrchu, využívat symetrických a asymetrických tvarů jako linky, vlnky a jiné vzory či drážky.

 Prsteny se dají zdobit lokálně ale také po celém obvodu, dokonce lze hrany prstenů upravit po celém obvodu například do lehkého zvlnění.

 Gravírování z vnější i vnitřní strany snubních prstenů.

 

Před snubním prstenem se na levé ruce nosí prsten zásnubní, který se v den sňatku přendá na ruku pravou nebo prostředníček levé ruky aby tak udělal prostor prstenu snubnímu. Potom se mohou snubní i zásnubní prsteny nosit současně na prsteníčku levé ruky v pořadí snubní prsten a následně zásnubní prsten. Další možností je udělat místo snubnímu prstenu přesunutím zásnubního prstenu na prostředníček levé ruky, dovoluje-li to jeho velikost (průměr). A nebo nošením zásnubního prstenu na prsteníčku pravé ruky. Toto je dobré si ujasnit před samotnou výrobou prstenu a podle toho zvolit velikost prstenu (zásnubního).

pro zajímavost co se píše o snubních prstenech na wikipedii